SELİMOĞLU GÜVENCESİYLE TAŞIMACILIK

İYİ DÜŞÜN İYİ TAŞININ Güler Yüzle Taşıma

Sigortalı Garantili Taşımacılık

Evden Eve Nakliyat Firması Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

ileSelimoğlu123

Evden Eve Nakliyat Firması Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

Evden Eve Nakliyat Firması Ararken Nelere Dikkat Edilmeli

Nelere Dikkat EdilmeliBir farklılık yapmaya karar verdiniz. Ama bu farklılığın büyük bir değişim yapmasını istiyorsunuz. Düşündünüz ki evinizi değiştirmeye ihtiyacınız var. Bir ev taraması yaptınız ve istediğiniz evi buldunuz. Hem bütçenize uygun hem de sizi rahat ettirecek bir enerjisi var. “İşte bu” dediniz ve hazır olduğunuzun sinyalini verdiniz.

Ev bulduktan sonra atılacak en büyük adımlardan biri olan evden eve nakliyat firması bulmaktır. Evinizdeki bütün eşyaları emanet edeceğiniz, güveneceğiniz bir nakliye firması bulmanız gerekir. Ama bunu nasıl yapacağınıza dair bir fikriniz yok. İşte bu konuda birkaç ipucu vermek için buradayız.

Öncelikle, internetten bir araştırma yapabilirsiniz. Hem daha kolay olacak hem de kısa zamanda daha çok firma hakkında bilgi edineceksiniz. Peki, nakliye firmalarının sitelere bakarken nelere dikkat edilmeli? Sitelerde referans kısımlarına bakabilirsiniz. Referans kısımları bir nevi evden eve nakliyat firmalarının aynalarıdır. Ayrıca, bu referans kısımlarının gerçek olup olmadıklarına da dikkat ediniz. Daha sonra, hangi hizmetleri verdiklerine bakabilirsiniz. Bazı evden eve nakliyat firmaları bazı konularda ücretsiz hizmet verirken bazıları bu hizmetler için para talebinde bulunabilir. Ama bu sizin kesin kriteriniz olmasın. Tabi ki de bütçenize en uygun olanı seçeceksiniz ama verdiğiniz paranın karşılığını da almayı unutmayın.

İnternette araştırma yaparken başka bakmanız gereken kısımlar evden eve nakliyat firmalarının iletişim bilgileri kısmıdır. Bütün iletişim bilgileri kısmı tam olan nakliyat firmaları diğerlerine oranla daha güvenilir olarak görülürler. Sabit telefonu var mı, adresi doğru mu, e-mail adresleri geçerli mi gibi soruların cevaplarını küçük bir kontrolle bulunabilir.

İnternetten bakabileceğiniz başka bir konu ise firmaya ait resimlerdir. Evden eve nakliyat firmasının kullandığı ekipmanları görmek sizin açınızdan yararlı olacaktır. Kullandıkları malzemelerin kalitesi, kullandıkları araçların güvenirliliği sizin kriterleriniz arasında olsun. Sonuçta bütün eşyalarınızı bu firmaya emanet edeceksiniz. Tabi bu resimlerin gerçek olup olmadıklarına da dikkat etmelisiniz.

Bir diğer önemli nokta, aslında en önemli nokta diyebileceğimiz konu sigorta konusudur. Evden eve nakliyat firmasının yaptığı sigortaları gözden geçirin. Kaza, kırılma, hasar durumlarında ne gibi davranışlar sergilediklerini kontrol edin. Hatta bu konu ile internetle sınırlı kalmayın, ya “evden eve nakliyat” firmasını arayın ya da firmaya gidip yüz yüze konuşun. Sigortanın dışında bir diğer önemli kriter sözleşmedir. Bu sözleşme, iki taraf arasında yapılarak taşımacılık sürecinde var olan her şeyi içine alır. Sözleşmede hoşunuza gitmeyen kısımları değiştirin. Eşyalarınızın güvenliğini riske atmayın.

Sözleşme, nakliye sürecini kapsar ve iki tarafında haklarının korunmasını sağlar. Bu nedenle sözleşme yaparken her şeyi dikkatli bir şekilde okumayı ihmal etmeyin. Sözleşme bir nevi cankurtaran görevi sunmaktadır. Bazı evden eve nakliyat firmaları web sitelerinde örnek sözleşme bulabilirsiniz. Bunları dikkatli bir şekilde inceledikten sonra eklenmesini ya da değiştirilmesini istediğiniz yerleri evden eve nakliyat firmasıyla konuşabilirsiniz.

Eğer internetten değil de evden eve nakliyat firmalarıyla birebir görüşmek istiyorsanız yukarıdaki kriterleri göz önüne alarak aklınıza olan soruları sorun. Sorulmamış soru bırakmayın çünkü daha sonra karşınıza bir sorun olarak çıkabilir. Unutmayın ki yeni evinize taşınırken eşyalarınızın aynen emanet ettiğiniz gibi varmasını istiyorsanız bu süreci biraz ciddiyetle sürdürmelisiniz.

Yazar hakkında

Selimoğlu123 administrator

İstanbul Evden Eve Nakliyat Selimoğlu Evden Eve Nakliyat Ofis Taşıma

📲 Siz Nasıl Yardımcı Olurum 📲
Powered by